Patoloji Laboratuvarı

Synlab Patololoji Laboratuvarı


 

Laboratuvarımızda, Patoloji Biriminin Faaliyete Geçtiğini Siz Değerli Kurumlarımıza Bildirmekten Mutluluk Duyarız....

 

 

Tıbbi Patoloji Laboratuvarında, anlaşmalı hastane, kurum ve muayenehaneler ile bireysel hastalara, akreditasyon ve standardizasyon çerçevesinde en üst kalitede patoloji ve sitoloji hizmeti sunulmaya başlanmıştır.

 

Laboratuvarımızda 1 patoloji-sitoloji profesörü, 1 sitoteknolog, 3 patoloji teknisyeni, 1 patoloji raportörü olmak üzere 6 personel bulunmakta, preperatlar en son teknoloji ürünü cihazlar kullanılarak en iyi kalitede hazırlanmaktadır.

 

Genellikle frozen incelemeler, intraoperatif sitoloji konsültasyon yöntemiyle 10-15 dk, sitolojik incelemeler 1-3 gün, patolojik incelemeler ise en geç 3-5 gün içinde sonuçlandırılmaktadır.

 

Histokimya, immünohistokimya ve moleküler patoloji gibi yardımcı yöntemler ile de hizmet verilmektedir.

 


Prof. Dr. Hüseyin ÜSTÜN Kimdir?

Prof.Dr.Hüseyin ÜSTÜN

 

1985 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden birincilik derecesi ile mezun oldu. 1987-1990 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Bölümünde patoloji uzmanlık eğitimi yanında Prof.Dr.Cemil EKİNCİ'den Temel Sitopatoloji eğitimi aldı. 1990 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı'nı kurdu. 1991 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kalifornia Üniversitesi San Francisco Tıp Fakültesi Sitopatoloji Bölümünde Theodor Miller ile birlikte Tiroid Sitopatolojisi konusunda üst ihtisas çalışması yaptı. 1992 yılında Doçent oldu. 1993-2012 yılları arasında S.B.Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Patoloji Klinik Şefi olarak görev yaptı. 1995 yılında Özel Olgu Patoloji Laboratuvarını ve 1997 yılında Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı Laboratuvarını kurdu. 1995 yılında Çek Cumhuriyeti Charles Üniversitesi Tp Fakültesinde Dr. Sach ile birlikte Oküler Patoloji konusunda, 1996 yılında Almanya Münih Teknik Ünivrsitei Tıp Fakültesi Sitoloji Enstitüsünde Dr.U.Schenk ile birlikte servikovajinal sitoloji konusunda çalışma yaptı. 2002 yılında Sitopatoloji Derneğinin kurucuları arasında yer aldı. 2007 yılında Ankara Patoloji Derneği Başkanı oldu. 2011 yılında Üyesi olduğu Uluslararası Sitoloji Akademisinden sınav ile Uluslararası Sitopatoloji Board belgesi ve FIAC ünvanını aldı. 2012 yılında Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalında Profesör oldu. Halen Türkiye Patoloji Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.