ICP-MS cihazımızda meydana gelen arıza hakkında...

"Sayın İlgili,

ICP-MS cihazımızda meydana gelen arıza sebebiyle Çinko serum ve eritrosit içi; Bakır serum ve eritrosit içi, testleri haricindeki Eser Element testlerinin (selenyum, iyot, kurşun, bakır idrar, civa, vb...) sonuçlanma sürelerinde gecikme yaşanacaktır. Cihaz arızasının giderilmesiyle beraber testleri çalışmaya başlayacağız. 25.09.2018 tarihine kadar gelmiş olan hastalarımızın sonuçları 01.10.2018 tarihine kadar çıkmış olacaktır. 26.09.2018 tarihinden itibarende normal sonuç verme sürecimiz işleyecektir. Yaşanan aksaklık sebebiyle sizlerden özür dileriz.

Bilginize."

25-OH Vitamin D (Vitamin D3) ve 1,25-Dihidroksi Vitamin D testleri hakkında duyuru... ...


 

 

              25-OH Vitamin D (Vitamin D3) ve 1,25-Dihidroksi Vitamin D testleri için bazı hatırlatmalara ihtiyaç duyulmuştur. Ankalab Test Kataloğu’nda da yazdığı üzere:

  •  25-OH Vitamin D testi için EDTA’lı Plazma örneği kullanılmaktadır. Örnek en az 10 saatlik açlık sonrası alınmalı, soğuk ve karanlık ortamda gönderilmelidir.
  • “1,25-Dihidroksi Vitamin D” testi, serumda RIA yöntemi ile çalışılmaktadır. Sonuçlarda interferasyonları önlemek ve doğru sonuç almak için  serum örneği gönderiniz.

 

<media 4490>Detaylar için tıklayınız....</media>