ICP-MS cihazımızda meydana gelen arıza hakkında...

"Sayın İlgili,

ICP-MS cihazımızda meydana gelen arıza sebebiyle Çinko serum ve eritrosit içi; Bakır serum ve eritrosit içi, testleri haricindeki Eser Element testlerinin (selenyum, iyot, kurşun, bakır idrar, civa, vb...) sonuçlanma sürelerinde gecikme yaşanacaktır. Cihaz arızasının giderilmesiyle beraber testleri çalışmaya başlayacağız. 25.09.2018 tarihine kadar gelmiş olan hastalarımızın sonuçları 01.10.2018 tarihine kadar çıkmış olacaktır. 26.09.2018 tarihinden itibarende normal sonuç verme sürecimiz işleyecektir. Yaşanan aksaklık sebebiyle sizlerden özür dileriz.

Bilginize."

Hasta Sonuç Raporlarında Elektronik İmza Dönemi

Değerli Hizmet Ortağımız 01.06.2017 Tarihi itibari ile hasta sonuç raporlarında ıslak imza yerine elektronik imzaya kullanılmaya başlanacaktır. Devamı için tıklayınız


 

DUYURU 

 

İlgi : Mevzuat ;5070 sayılı elektronik imza kanunu ; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan “Elektronik İmza Kanununun Uygulanmasına ilişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ; “Elektronik imza ile ilgili Süreçlere ve Teknik Kriterlere ilişkin Tebliğ” ; “Sertifika Mali Sorumluluk Sigortası Yönetmeliği”

İlgi hükümler uyarınca Synlab Türkiye olarak 01.06.2016 tarihi itibari ile hasta sonuç raporlarında ıslak imza yerine e-imza(elektronik imza)kullanılmaya başlanacaktır.e-imzaTR İlkeleri”(E-imza Bilgi Güvenliği Hizmetleri A.Ş) ; e-imzaTR’ ye ait belirtilen (NESİ) Nitelikli Elektronik Sertifika İlkeleri, (NESEU) Nitelikli Elektronik Sertifika Uygulama Esasları’ na ait dökümanlar,www.e-imzatr.com web sitesinde yayınlanmıştır.

Web sonuç sayfasından hasta sonuçlarını alan kurumlarımız sonuç raporlarını tek yada toplu olarak Raporlar à Toplu Sonuç Raporlar linkinden elektronik imzalı olarak alabileceklerdir.

Entegrasyon ile sonuçları alan kurumlarımıza elektronik imzalı sonuç raporlarını web servis üzerinden raporlar pdf olarak gönderilecektir.

Not: Islak imzalı rapor gönderilmeyecektir

e-imzalı örnek pdf sonuç raporuna yan menüden yada buradan ulaşabilirsiz.

 

 

Anlayışınız için teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz.

 

 

Dosyalar: